Fizjoterapia Kraków - Gabinety Rehabilitacji Medycznej Fizjo-Synergia

606 303 814
Przejdź do treści


Fizjoterapia

CZYLI REAKTYWNOŚCI ORGANIZMU NA BODŹCE

Fizjoterapia medyczna
CZY PRZYNOSI OCZEKIWANE EFEKTY ?

Mnogość nauk medycznych jest oszałamiająca i do tego dynamicznie ewoluuje. Jedną z nich jest zaliczająca się do grona rozwiązań, które często są wykorzystywane w leczeniu, profilaktyce czy też rehabilitacji.

Działania te mają na celu wyleczenie bądź też niedopuszczenie do wytworzenia się symptomów choroby. Dotyczy to jednakowo narządu ruchu, układu nerwowego bądź też narządów wewnętrznych. Warto zaznaczyć, że sama fizjoterapia od zwyczajnej gimnastyki różni się tym, że jest zazwyczaj ukierunkowana na określone schorzenia, jakie ma wyeliminować.

Do tego zawsze odbywa się ona pod czujnym okiem osoby przeszkolonej w tej materii. W kontekście tej nauki medycznej niezwykle ważną rolą jest umiejętne i starannie wykonywanie każdego ruchu.

Jak można podzielić fizjoterapie ?

Fizjoterapia posiada wiele różnych gałęzi i da się tu wyróżnić:

Masaż leczniczy
Ergoterapię
Fizykoterapię
Klimatoterapię
Kinezyterapię
Terapię manualną
Balneoterapię
Hydroterapię

Fizjoterapia w FIZJO-SYNERGIA !

Jedynie dzięki pracy z wykwalifikowanymi fizjoterapuetami, możemy liczyć na to, że zagwarantuje to korzystny wpływ na stan pacjenta. Do tego nie doprowadzi to do zaistnienia jakiejkolwiek kontuzji.

Warto pamiętać, że fizjoterapia nie jest odrębnym bytem i tym samym najlepiej sprawdza się ona z udziałem innych technik. Tym samym najlepsze rezultaty można osiągnąć, łącząc ją z masażem leczniczym, farmakologią czy też innymi rozwiązaniami fizjoterapeutycznymi.
Wróć do spisu treści