Rehabilitacja Kraków - Gabinety Rehabilitacji Medycznej Fizjo-Synergia

606 303 814
Przejdź do treści


Rehabilitacja

SKUTECZNY PROCES POWROTU DO ZDROWIA

Rehabilitacja medyczna
CZY REHABILITACJA JEST SKUTECZNA ?

Niewątpliwie gdyż jest to zbiór wszelkiego typu praktyk mających na celu eliminację różnego rodzaju defektów i przywrócenie organizmu do stanu przed chorobą to rehabilitacja. Obejmuje ona nie tylko przypadłości ściśle związane z dysfunkcjami natury fizyczne, bo mowa jest tu również o sferze społecznej oraz psychicznej.

Proces leczenia rehabilitacyjnego jest monitorowany przez szereg różnych specjalistów. Można tu więc spotkać się ze współpracą reumatologów, fizjoterapeutów, neurologów, reumatologów, urologów czy też terapeutów zajęciowych.
Rodzaje Rehabilitacji
LECZENIE O CHARAKTERZE REHABILITACYJNYM MOŻNA PODZIELIĆ NA RÓŻNE ODMIANY.
MAMY WIĘC TU DO CZYNIENIA Z REHABILITACJĄ:

Rehabilitacja Ruchowa
Ruchową, która to ma na celu przywrócenie sprawności w kładzie mięśniowo-kostno-nerwowym. Praktykowanie ćwiczeń ruchowych jest tu uznawane za podstawę. Oprócz ćwiczeń ruchowych z powodzeniem praktykowane są też i inne leczenia usprawniającego. Najbardziej znane to fizykoterapia i kinezyterapia. Ten pierwszy sposób to sektor lecznictwa, gdzie stosuje się różne formy bodźców. Mogą one być punktowe lub też ogólnoustrojowo.
Rehabilitacje Psychologiczną
Psychologiczną, czyli polegającą udzieleniu pacjentowi wszelkiej niezbędnej pomocy mającej na celu przełamanie jego barier psychicznych powstałych na skutek urazu. Do tego dochodzi jeszcze wszelkiego rodzaju pomoc w adaptacji do społeczeństwa. Kluczowym elementem mającym na prawidłowy tor optymalnej rehabilitacji są: aktywna postawa pacjenta,  motywacja, wdrażanie nowych życiowych celów, psychoterapia czy też ergoterapia.
Rehabilitacja Społeczna
Społeczną. Jest to rodzaj rehabilitacji, który zgłębia sposoby za rozwikłanie wszelkich relacji socjo-społecznych. Można to rozumieć jako postać pomocy niepełnosprawnemu pacjentowi poprzez zachęcenie go do znacznie bardziej aktywnego udziału w różnego rodzaju aspektach życia społecznego. Można proces wspomagać masażami, hydroterapią, ciepłolecznictwem, laseroterapią czy światłolecznictwem.
Wróć do spisu treści