Ortopeda Kraków - Gabinety Rehabilitacji Medycznej Fizjo-Synergia

606 303 814
Przejdź do treści


Ortopeda

LEKARZ CHORÓB I URAZÓW NARZĄDÓW RUCHU

Ortopeda Traumatolog
CZYM ZAJMUJE SIĘ LEKARZ ORTOPEDA ?

Lekarz ortopeda jest często również określany mianem traumatologa. Zajmuje się on różnego typu zagadnieniami związanymi z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem rozmaitych schorzeń związanych z narządem ruchu. Dotyczy to w równym stopniu przypadłości wrodzonych oraz tych nabytych.

Warto dodać, że udając się do tego specjalisty, możemy liczyć na pomoc w przypadku problemów z układem mięśniowym, ścięgnami oraz układem szkieletowym. W przypadku tego ostatniego układu należy jednak wiedzieć, że nie obejmuje to kwestii związanych z czaszką.

Kiedyś nadrzędnymi zadaniami należącymi do każdego ortopedy były kwestie związane z eliminacją wad postawy u dzieci. Z czasem jednak zaczął się rozrastać wachlarz spraw, gdzie ortopeda okazywał się nieoceniony.

Kiedy warto udać się do ortopedy ?


Współcześnie u tego lekarza specjalisty bez najmniejszych przeszkód mogą być leczone osoby dorosłe oraz dzieci. Interesującym faktem dla wielu powinno być to, że z opisywaną tutaj ortopedią wiąże się ściśle traumatologia.

Wspomniana traumatologia to mówiąc bardziej potocznie chirurgia urazowa, która zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem oraz leczeniem wszelkiego typu problemów związanych z narządem ruchu. Da się więc tu wyróżnić przede wszystkim różnego typu złamania, skręcenia bądź zwichnięcia.


Z wizytą u ortopedy

Spotykając się w gabinecie z ortopedą w pierwszej kolejności, czeka nas przeprowadzony przez tego lekarza niezwykle szczegółowy wywiad. To właśnie na podstawie uzyskane wówczas informacje na temat wszelkich schorzeń i problemów da się ustalić, cóż było główną przyczyną naszej dolegliwości.

Przychodząc po raz pierwszy do ortopedy wskazane, jest zabrać ze sobą zdjęcia rentgenowskie i całą dokumentację medyczną. Mając problemy takie jak te poniżej, z całą pewnością kwalifikujemy się do tego, aby zajął się nami ortopeda.

Ortopeda diagnozuje oraz leczy:

  • wady postawy
  • choroby kręgosłupa
  • zmiany przeciążeniowe
  • choroby zapalne stawów oraz kości
  • gruźlicę kostno-stawową
  • nowotwory kości
Wróć do spisu treści